Portrait of Julia Mamaea 230¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400006 |
| Triangle Count Applied | 200002 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5207387804985046 m |
| Height | 1.1091938018798828 m |
| Width | 0.7214243412017822 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 230 |
| Artwork Content Description | marble bust Roman empress draped toga pedestal short wavy hair classical |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Portrait of Julia Mamaea |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | cf131690-c3b8-40f2-85b6-08befaf3dd5f |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2146 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |