Portrait of Antinous 130¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399998 |
| Triangle Count Applied | 199998 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4878089725971222 m |
| Height | 0.8685587048530579 m |
| Width | 0.4556131958961487 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 130 |
| Artwork Content Description | marble bust male youth Antinous curly hair laurel wreath bare chest classical Roman portrait |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Portrait of Antinous |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1eeebb5a-b6aa-4ff1-8ace-29e769bf5f84 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP454 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |