Portrait of a barbarian undated¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399994 |
| Triangle Count Applied | 131998 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.43390214443206787 m |
| Height | 0.9588385224342346 m |
| Width | 0.6493631601333618 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 0 |
| Artwork Content Description | white marble bust bearded man draped toga classical Roman-style portrait |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Portrait of a Barbarian |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3d3b4bd1-9032-4b2d-88f6-84f3dc4d163a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP456 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |