Niobide Chiaramonti 300BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400063 |
| Triangle Count Applied | 120017 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7088650465011597 m |
| Height | 1.8201525211334229 m |
| Original Depth | 63.0 m |
| Original Height | 182.0 m |
| Original Width | 109.0 m |
| Width | 1.0898056030273438 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -300 |
| Artwork Content Description | marble sculpture female draped figure flowing garments dynamic twisting pose Hellenistic Niobid |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Niobide Chiaramonti |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | a4d8397a-b958-480a-95a2-431bcfac170e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1604 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |