Mummy of a cat 332¶

Tags¶
Animal Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 8400 |
| Triangle Count Applied | 8400 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.08129546046257019 m |
| Height | 0.3731030523777008 m |
| Original Height | 37.0 m |
| Width | 0.0766083151102066 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 332 |
| Artwork Content Description | elongated wooden feline mummy container, stylized cat head, carved vertical panels, weathered patina |
| Artwork Medium | Resin |
| Artwork Title | Mummy of a Cat |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b3a60013-99f5-4df7-bb5f-527a90316d76 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/1180 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |