Kneeling man 200BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Damaged Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 187336 |
| Triangle Count Applied | 93668 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.2503312826156616 m |
| Height | 1.429984211921692 m |
| Original Depth | 51.0 m |
| Original Height | 143.0 m |
| Original Width | 124.0 m |
| Width | 0.4677037000656128 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -200 |
| Artwork Content Description | marble kneeling male nude sculpture missing head and arms classical plinth |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Kneeling Man |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | c2fcfbf1-5e02-4c2c-b13c-4c6b9d09052a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS193 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |