Head of a horse 438BCE¶

Tags¶
Animal Damaged variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 199997 |
| Triangle Count Applied | 99997 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3809870481491089 m |
| Height | 0.4996151328086853 m |
| Original Depth | 26.0 m |
| Original Height | 50.0 m |
| Original Width | 84.0 m |
| Width | 0.6043322086334229 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -438 |
| Artwork Content Description | marble horse head sculpture fragment ancient Greek classical broken neck rectangular plinth |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Head of a Horse |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | eb4b65e7-6824-46ed-9e1d-ff5a8c3e662b |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2120 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |