Girl sitting on a chair 300BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 503024 |
| Triangle Count Applied | 251512 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6448116302490234 m |
| Height | 1.1299817562103271 m |
| Original Height | 113.0 m |
| Width | 0.5301964282989502 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -300 |
| Artwork Content Description | marble statue seated girl draped robes chair classical antiquity |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Girl sitting on a chair |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3ce1f8ad-05aa-43c6-82b1-b112ad36f62e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2255 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |