Faustina 140¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 388256 |
| Triangle Count Applied | 128124 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.30186575651168823 m |
| Height | 0.5362966060638428 m |
| Width | 0.23811838030815125 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 140 |
| Artwork Content Description | marble bust female Roman portrait Faustina the Elder Annia Galeria Faustina 140 AD pedestal |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Bust of Faustina the Elder (Annia Galeria Faustina) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 536da2f7-666b-4c86-af51-7f9db17dc248 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS293 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |