Eros drawing the bow 330BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400008 |
| Triangle Count Applied | 200004 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5646467208862305 m |
| Height | 1.3199979066848755 m |
| Original Depth | 56.5 m |
| Original Height | 132.0 m |
| Original Width | 82.5 m |
| Width | 0.8422014713287354 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -330 |
| Artwork Content Description | marble sculpture nude winged youth Eros drawing bow quiver cloth drapery base |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Eros Drawing the Bow |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 9baf82ed-2827-4993-8b99-2f81f0028681 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1294 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |