Dionysos 200¶

Tags¶
Portrait Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400045 |
| Triangle Count Applied | 132013 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3509998321533203 m |
| Height | 0.6556130051612854 m |
| Width | 0.31154313683509827 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 200 |
| Artwork Content Description | white marble bust head Dionysos classical Roman god curly hair serene expression pedestal |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Dionysos (Head of Dionysos) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | df9c2d7c-f2ad-4f34-857b-63007d194b09 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS591 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |