Demosthenes 280BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400002 |
| Triangle Count Applied | 200000 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5512614846229553 m |
| Height | 2.0900063514709473 m |
| Original Depth | 51.0 m |
| Original Height | 209.0 m |
| Original Width | 93.0 m |
| Width | 0.9470553398132324 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -280 |
| Artwork Content Description | Marble statue full-length standing male draped himation classical Greek statesman Demosthenes |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Portrait of the Greek statesman and orator Demosthenes, standing |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 67047cda-fe4c-4044-a45f-8b7e5fd8d50b |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS629 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |