Choir wearing chiton and cloak 530BCE¶

Tags¶
Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 288766 |
| Triangle Count Applied | 86628 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5226187705993652 m |
| Height | 2.0499444007873535 m |
| Original Depth | 51.0 m |
| Original Height | 205.0 m |
| Original Width | 51.0 m |
| Width | 0.5207996964454651 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -530 |
| Artwork Content Description | marble standing figure choir member chiton cloak archaic Greek statue on plinth |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Choir Wearing Chiton and Cloak |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 99c53c90-f97c-4dc7-8350-2ea8faf7d172 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1800 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |