Cast of Germanicus 1BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 41562 |
| Triangle Count Applied | 41562 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4952203035354614 m |
| Height | 1.7994089126586914 m |
| Original Height | 180.0 m |
| Original Width | 194.0 m |
| Width | 0.7280758619308472 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -1 |
| Artwork Content Description | male nude plaster cast statue, contrapposto, draped cloak, classical Roman figure |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Title | Plaster cast of an ancient sculpture – Germanicus |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b05a763e-2423-4e8c-a8bc-1677c335ea89 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2233 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |