Cast of Carioteer of Delphi 5BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 152453 |
| Triangle Count Applied | 152453 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4571589529514313 m |
| Height | 1.8000140190124512 m |
| Original Height | 180.0 m |
| Original Width | 0.0 m |
| Width | 0.44680100679397583 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -5 |
| Artwork Content Description | plaster cast life-size draped charioteer statue pleated chiton missing forearms pedestal |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Title | Plaster cast of the Charioteer of Delphi |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1e514f0a-e801-4319-9714-2ba9661f7ad5 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2234 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |