Artemis and Ifigenia 200BCE¶

Tags¶
Animal Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 1598148 |
| Triangle Count Applied | 639258 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.637088418006897 m |
| Height | 2.0899829864501953 m |
| Original Depth | 151.0 m |
| Original Height | 209.0 m |
| Original Width | 158.0 m |
| Width | 1.71615469455719 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -200 |
| Artwork Content Description | marble sculpture, Artemis Iphigenia, two female figures, stag, flowing drapery, dynamic pose |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Artemis and Iphigenia |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b1fb832e-aaa1-4847-8666-a9ff9b02e329 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2207 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |