Apollo Lykeios 330¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 200014 |
| Triangle Count Applied | 200014 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.754984438419342 m |
| Height | 2.314976692199707 m |
| Original Depth | 72.0 m |
| Original Height | 231.5 m |
| Original Width | 90.0 m |
| Width | 0.8891233205795288 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 330 |
| Artwork Content Description | marble nude male, contrapposto pose, arm behind head, tree-trunk support, entwined serpent, Apollo |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Apollo Lykeios |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 2f5c63f7-2afd-44a3-b52c-7237f2ede9f6 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1026 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |