Antonius as Dionysus 134¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400018 |
| Triangle Count Applied | 120004 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6780731678009033 m |
| Height | 0.9699736833572388 m |
| Original Depth | 50.0 m |
| Original Height | 97.0 m |
| Original Width | 50.0 m |
| Width | 0.6286427974700928 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 134 |
| Artwork Content Description | white marble bust male figure Dionysus grapevine wreath downward gaze pedestal |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Antonius as Dionysus |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | ac3b140c-d76a-4997-ae8e-67687c46a1dd |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1513 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |