Amazon with quiver and bow 430BCE¶

Tags¶
Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 482631 |
| Triangle Count Applied | 193051 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.9652035236358643 m |
| Height | 2.1101622581481934 m |
| Original Depth | 87.5 m |
| Original Height | 211.0 m |
| Original Width | 76.0 m |
| Width | 0.7942996025085449 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -430 |
| Artwork Content Description | marble, female Amazon, quiver, bow, draped tunic, raised arm, contrapposto |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Amazon with quiver and bow |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | f5525d9c-205c-4bec-9927-5ba36dcfcd14 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS232 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |