Dog 200BCE¶

Tags¶
Animal variant full variant lite variant starter
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 16000 |
| Triangle Count Applied | 16000 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.21774955093860626 m |
| Height | 0.1631423830986023 m |
| Original Depth | 33.0 m |
| Original Height | 15.0 m |
| Original Width | 24.0 m |
| Width | 0.10266372561454773 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Mexico |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -200 |
| Artwork Content Description | Colima pre-Columbian seated ceramic dog effigy stylized rounded form short legs |
| Artwork Medium | Clay |
| Artwork Title | Seated dog effigy (Colima ceramic dog) |
| Attributed To | Colima culture (pre-Columbian, Western Mexico) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 37a768a6-3b16-4257-b03b-e1aa2337b723 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/colima-dog-circa-100-300-ce-c401f8de8bdf4795bfc46fbee04a36fc |
| Introduced In | [1, 0, 0] |